Miejsca Festiwalowe

Dom Kultury 13 Muz

 pl. Żołnierza Polskiego 2

Dom Kultury 13 Muz to miejska instytucja kultury, której działania koncentrują się wokół rozpoznawania, rozbudzania i zaspokajania potrzeb i aspiracji kulturalnych Szczecinian, a także rozwoju, promocji i popularyzacji wszelkich form aktywności związanych z kulturą i sztuką. Współpraca z wieloma ważnymi podmiotami życia kulturalnego działającymi na terenie miasta i poza nim, gwarantuje szeroki wachlarz wydarzeń, warsztatów i przeróżnych form działań, które na co dzień podejmujemy, aby zaciekawić naszych odbiorców, artystów i twórców.

 

Český Film

al. Jana Pawła II 3-4

Český Film to pierwszy multitap, który pojawił się na mapie w Szczecina, prawie 4 lata temu. Według magazynu LOGO to jeden z 10 najlepszych multitapów w Polsce. Swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza sali kinowej, w której codziennie, bez przerwy, wyświetlane są filmy. Na ekranie można zobaczyć  klasyki kina, jak i nowości, które dopiero zeszły z afiszy. Nie brakuje też kina undergroundowego i autorskiego. Dzięki nieustannej rotacji na 8 kranach, można spróbować praktycznie codziennie innego stylu piwa. Český Film to nie tylko pub ale i miejsce spotkań kulturalnych. Prócz typowych imprez piwowarskich (premiery, kraniprzejęcia, degustacje), odbywają się tu festiwale filmowe ogólnopolskie i międzynarodowe (chociażby Szczecin European Film Festival), warsztaty i prelekcje , giełda winili, koncerty oraz poranki dla dzieci. 
 
 
 

Studio S1 Radia Szczecin

al. Wojska Polskiego 73 (wejście od Niedziałkowskiego)

Radio Szczecin to nowoczesna stacja regionalna obejmująca zasięgiem większość województwa zachodniopomorskiego. Nadaje program o charakterze uniwersalnym, skierowany do mieszkańców, którzy są zainteresowani wydarzeniami, życiem kulturalnym i gospodarczym Szczecina, Świnoujścia, Stargardu, Kołobrzegu oraz pozostałych miejscowości w regionie. Wyniki badań słuchalności Radia Szczecin wskazują, że jest najczęściej i najchętniej wybieraną stacją radiową w tej części kraju, wyprzedzając ogólnopolskie stacje publiczne i komercyjne. Dziennie słucha jej około 182 tys. słuchaczy.

 

Akademia Sztuki w Szczecinie

Plac Orła Białego 2

Akademia Sztuki w Szczecinie to publiczna uczelnia artystyczna, prowadząca kształcenie na kierunkach: architektura wnętrz, edukacja muzyczna, instrumentalistyka, grafika, malarstwo, wokalistyka i wzornictwo. Jej studenci zdobywają laury na międzynarodowych konkursach. Uczelnia organizuje w ciągu roku około 300 otwartych wydarzeń: koncertów, wystaw, pokazów filmów, wykładów, czy warsztatów, dbając o to, by sztuka tworzona przez jej studentów była jak najszerzej prezentowana. 

 

Mobilny Instytu Kultury

Bulwary Szczecińskie (obok Izby Celnej w Szczecinie)

Mobilny Instytut Kultury to czarny, wielofunkcyjny kontener, który przemierza Europę w prezentowaniu a także poszukiwaniu kultury i kreatywności. MiK może być sceną, galerią, kinem, teatrem a także doskonałą przestrzenią do spotkań i warsztatów. Realizowane są w nim przeróżne projekty w przestrzeniach wielkich, dużych, małych i jeszcze mniejszych miast. MIK w ramach Szczecin European Film Festival zamieni się w scenę DJ-ską oraz mini-kino. To w nim właśnie odbędzie się Yellow Party (24.06.2017) dj-sko nakręcane przez Bass Is Fundamental. Wypatrujcie MIKa na Bulwarach Szczecińskich - rozpoznacie go żółto-czarnych barwach i sączącej się muzyce.