Aktualności

Zapraszamy do Rostocku na Filmfestival im StadtHafen Rostock

    Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wyłowić młode, pomysłowe kino! FiSH - festiwal niemieckiej młodej sceny filmowej, który odbędzie się w dniach 11-14.05.2017 w Rostocku. Jest skierowany głównie do młodego pokolenia, ponieważ filmy tworzone są przez ludzi od 6 do 26 lat. W centrum wydarzenia stoi konkurs Junger Deutscher Film, ale znajdziemy też inne punkty programu: SehSterne, PopFiSH i MeKo-Preis.   My też tam będziemy ;) Zapraszamy na specjalny pokaz filmów z SEFF'16 do kina LiWu 13 maja na godzinę 16:00. Szczegółowy program prezentacji TU. Do zobaczenia.        
czytaj więcej
dodane:: 2017-04-14

Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na SEFF'17

  Kolejna nagroda dla laureata tegorocznej edycji Szczecin European Film Festival przyzna przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Olgierd Geblewicz w wysokości 10.000 PLN. Dziękujemy bardzo Pomorze Zachodnie. Kto ją otrzyma? Przekonamy się w październiku podczas jesiennej odsłony SEFF'17.        
czytaj więcej
dodane:: 2017-04-13

Ex Oriente 2017 – zgłoszenia

    Ex Oriente Film to międzynarodowe warsztaty, których celem jest pogłębiona współpraca i finansowanie kreatywnych filmów dokumentalnych z Europy Środkowej oraz Wschodniej. Podczas 3-tygodniowych warsztatów i odbywających się w trakcie kolejnych 9 miesięcy sesji online, producenci i reżyserzy zyskają pomoc i poradę ze strony wybitnych filmowców i ekspertów w zakresie rozwoju swoich pomysłów, produkcji i strategii dystrybucji powstających filmów dokumentalnych.   Program Ex Oriente Film ma na celu przygotowanie do East European Forum, podczas którego uczestnicy warsztatów będą mieli szansę omówić swoje projekty z profesjonalistami z Europy i Ameryki Północnej. Oprócz automatycznego włączenia w warsztaty East European Forum, uczestnicy…
czytaj więcej
dodane:: 2017-04-12

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Miło nam poinformować, że Szczecin European Film Festival '17 został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza    
czytaj więcej
dodane:: 2017-04-06

Urząd Marszałkowski wspiera SEFF '17

  Urząd Marszałkowski ponownie wsparł SEFF Stowarzyszenie OFFicyna otrzymało dotację w wysokości 30.000,00 zł od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, na realizację Szczecin European Film Festival '17. Dziękujemy bardzo  
czytaj więcej
dodane:: 2017-03-31

Nabór SEFF '17 otwarty!

  Ruszył nabór filmów do Szczecin European Film Festival '17. Swoje produkcje twórcy mogą zgłaszać do czterech sekcji konkursowych:  Konkurs Europejski filmów dokumentalnych, którego głównym celem jest poszukiwanie produkcji, które poszerzają pojęcie kina dokumentalnego oraz przełamują jego stereotypowe postrzeganie. Deadline: 16.06.2017. TELEFON ART, czyli międzynarodowy konkurs filmów powstałych spontanicznie, nakręconych telefonem komórkowym lub innym „podręcznym” sprzętem rejestrującym obraz i dźwięk. Tematyka i technika wykonania filmu jest dowolna, mogą to być dokumenty, fabuły, reportaże, animacje, video art. Deadline: 08.05.2017. POP SEFF, światowy konkurs krótkich filmowych form muzycznych, czyli teledysków. Poszukiwane są produkcje przełamujące standardowe formy gatunku, w których obraz odgrywa równie istotną rolę…
czytaj więcej
dodane:: 2017-03-24

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin

Miło nam poinformować, że Szczecin European Film Festival '17 został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin Pana Piotra Krzystka.  
czytaj więcej
dodane:: 2017-03-14

Polski Instytut Sztuki Filmowej znowu z SEFF

Polski Instytu Sztuki Filmowej poraz kolejny docenił Szczecin European Film Festival przyznając na tegoroczną edycję festiwalu kwotę 35.000,00 zł. Bardzo dziękujemy i liczymy na udaną współpracę w przyszłości. 
czytaj więcej
dodane:: 2017-03-10

Urząd Miasta Szczecin wspiera SEFF '17

Miło nam poinformować, że Gmina Miasto Szczecin przyznała nam 280.000,00 zł wsparcia na realizację tegorocznej edycji Szczecin European Film Festival. Bardzo dziękujemy i do zobaczenia już niebawem.
czytaj więcej
dodane:: 2017-02-08

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz 5 piąty doceniło SEFF

Wiemy już na pewno, że po raz piąty nasz festiwal został doceniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzicwa Narodowego. W tym roku przyznano nam rekordowo wysoką dotację w kwocie 70.000,00 zł. Szczęśliwi bardzo dziękujemy!
czytaj więcej
dodane:: 2017-02-08